enEN
enUA
ruRU
logo

hurtownia części elektronicznych


Strona Główna > Aktualności > Arduino w naszej ofercie

Arduino w naszej ofercie

Arduino to wiodąca na świecie otwartoźródłowa platforma mikrokontrolerowa zrzeszająca ogólnoświatową społeczność liczącą ponad 30 milionów aktywnych użytkowników. Dzięki niej przez wiele lat powstało tysiące projektów, od przedmiotów codziennego użytku aż po skomplikowane instrumenty naukowe. Sukces ten stał się możliwy dzięki połączeniu szerokiej gamy płytek rozwojowych [układów elektronicznych], łatwych w użyciu narzędzi, społeczności opartej na współpracy i praktycznych przykładów projektów dostosowanych do wszystkich poziomów zaawansowania.
 

Standard Arduino jest w pełni otwarty, co oznacza, że każdy inżynier ma dostęp do pełnej informacji o platformie. Ze względu na to w ostatnim czasie powstało wiele modułow, które rozszerzają możliwości płytek Arduino. Są to na przykład zestawy Arduino-Dem produkowane przez polską firmę Blaberk. Zestawy te także są dostępne w naszej ofercie. W skład zestawu wchodzi moduł z zamontowanym wyświetlaczem DEM128064O FGH-PW. Moduł z wyświetlaczem jest sprzedawany także w zestawach z dodatkowymi komponentami, umożliwiającymi zrealizowanie konkretnego projektu: 

*Arduino nie wchodzi w skład zestawów firmy Blaberk.

ARDUINO DEM

ARDUINO DEM-KIT1 ARDUINO-DEM-KIT2 ARDUINO DEM-KIT3
Jest to graficzny wyświetlacz LCD, o rozdzielczości 128x64.
Komunikuje się za pomocą interfejsu SPI. Moduł do pracy wymaga zasilania 3,3 V.
Dodatkowo 3 przełączniki tact-switch, moduł dip-switch
oraz zestaw kondensatorów, rezystorów i dławik.
Dodatkowo 3 przełączniki tact-switch, termistor oraz
zestaw kondensatorów i rezystorów.
Dodatkowo 3 przełączniki tact-switch, moduł dip-switch,
termistor, hallotron, magnes oraz zestaw kondensatorów, rezystorów i dławik.

Arduino jako producent oferuje płytki uruchomieniowe wykorzystujące głównie mikrokontrolery AVR oraz liczne nakładki do płytek. 


Firma Micros jest autoryzowanym przedstawicielem Arduino i oferuje wyłącznie oryginalne produkty. Polecamy prosto z magazynu najbardziej popularne produkty Arduino:

Model

UNO

MEGA2560

Leonardo

NANO

MICRO

Mikrokontroler

ATmega328P

ATmega2560

ATmega32u4

ATmega328

ATmega32U4

Wykorzystywany poziom napięć

5 V

5 V

5 V

5 V

5 V

Zalecane napięcie zasilania

7–12 V

7–12 V

7–12 V

7–12 V

7–12 V

Cyfrowe wejścia/wyjścia

14

54

20

22

20

Wyjścia PWM

6

15

7

6

7

Analogowe wejścia

6

16

12

8

12

Pamięć Flash

32 kB

256 kB

32 kB

32 kB

32 kB

Pamięć Flash dostępna dla użytkownika

31,5 kB

248 kB

28 kB

30 kB

28 kB

Pamięć SRAM

2 kB

8 kB

2,5 kB

2 KB

2,5 kB

Wymiary [mm]

68,6×53,4

101,5×53,3

68,6×53,3

45×18

48×18

Arduino UNO
Jest to najpopularniejsza i najlepiej udokumentowana płytka, z wykorzystaniem której powstało najwięcej rozwiązań. Płytka bazuje na mikrokontrolerze ATmega328P. Ma 14 cyfrowych wyprowadzeń, które mogą pracować jako wejścia lub wyjścia, a 6 z nich może pracować jako generatory sygnału PWM. Zawiera wszystko co potrzebne do pracy mikrokontrolera. Wystarczy podłączyć płytkę do komputera przez kabel USB lub zasilić ją za pomocą oddzielnego zasilacza czy baterii.

Arduino MEGA2560
Jest to płytka zaprojektowana z myślą o większych i bardziej ambitnych projektach. Bazuje na mikrokontrolerze ATmega2560, cechującym się znacznie większą pamięcią. Ma aż 54 cyfrowe wejścia i wyjścia, z czego 15 można użyć jako wyjść PWM. Płytka MEGA2560 jest polecana do projektów drukarek 3D i zastosowań w robotyce.

Arduino Leonardo 
Bazuje na mikrokontrolerze ATmega32u4, który ma wbudowaną obsługę interfejsu USB. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowego procesora, który w płytkach UNO i MEGA2560 jest wlutowany na PCB. W efekcie Leonardo, po podłączeniu do komputera, może być wykrywany jako klawiatura, myszka, albo wirtualny port szeregowy.

Arduino NANO
Pod względem możliwości przypomina model UNO, gdyż zawiera taki sam mikrokontroler, ale w innej, mniejszej obudowie. Budowa płytki została przystosowana do umieszczania jej na uniwersalnej płytce prototypowej. Dzięki mniejszym wymiarom łatwiej ją zmieścić w systemach wbudowanych o bardzo ograniczonej dostępnej przestrzeni.

Arduino MICRO
Bazuje na mikrokontrolerze ATmega32u4, a więc na takim samym modelu, co płytka Leonardo, natomiast pod względem wymiarów przypomina model NANO.

Wróć