SL78L12Z TO92 SLKOR
Symbol Micros: ST+12l SLK
Contractor Symbol:
Case : TO92
Positive Voltage Regulator; 100mA; 35V; 12V; 4%; 1,7V dropout; -40°C ~ 125°C; Equivalent: L78L12ACZ; L78L12ACZ-TR; L78L12ACZ-AP; LM78L12ACZX; LM78L12ACZXA; LM78L12ACZ/NOPB; MC78L12ACPG; MC78L12ACPRAG; UA78L12ACLP; UA78L12ACLPE3; UA78L12ACLPR; UA78L12ACLPRE3; KA78L12AZBU; KA78L12AZTA; TS78L12CT A3G; TS78L12CT B0G; DI78L12ZAB; WS78L12ACZ;
Parameters
Manufacturer: SLKOR
Integrated circuit type: Voltage regulator
Output current 1: 100mA
Input voltage: 35V
Output voltage [V]: 12V
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C
Case: TO92
Manufacturer:: SLKOR Manufacturer part number: SL78L12Z RoHS Case style: TO92bul Datasheet
In stock:
1220 pcs.
Quantity of pcs. 5+ 30+ 200+ 1000+ 5000+
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Manufacturer: SLKOR
Output current 1: 100mA
Input voltage: 35V
Output voltage [V]: 12V