Tyrystory (wyszukane: 244)

  1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Produkt Koszyk
Producent
Typ tyrystora
Prąd
Napięcie pracy
Prąd bramki
Obudowa
MCR100-8 ONS It=0,8A; Vdrm=600V; Igt=40uA ONS obsolete!
MCR100-8 ONS TO92
  0,8A 600V 40mA TO92
 
Pozycja dostępna na zamówienie
           
BT151S-650L Thyristor SCR 650V 132A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R BT151S-650L,118; BT151S-650L.118;
BT151S-650L DPAK
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
           
MCR100-8 It=0,8A; Vdrm=600V; Igt=40uA MCR100-8-DIC;
MCR100-8 SOT23
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
           
BT169H BT169H,412 BT169H,112 BT169HML BT169H-LML BT169H/L01EP BT169H/01U
BT169H  
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
           
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Tyrystory jako niezbędne elementy licznych instalacji

Każdy, kto zajmuje się elektroniką, prędzej czy później będzie miał styczność z tyrystorami. Czym są te niewielkie elementy i jakie jest ich zastosowanie? Żeby dokładnie wyjaśnić, do czego służą tyrystory, nie sposób pominąć zagadnienia przepływu prądu i sterowania nim. To właśnie bowiem do różnego rodzaju układów elektrycznych dołącza się tyrystory, czyli bardzo niewielkie, a jednocześnie niezastąpione elementy wielu instalacji.

Jakie są rodzaje tyrystorów?

Zanim wyjaśnimy sobie, jak dokładnie działają tyrystory i jaka jest ich funkcja, omówmy krótko rodzaje tyrystorów, które można znaleźć na rynku. W naszym sklepie dostępny jest więc między innymi tyrystor triodowy jednokierunkowy, który odgrywa znaczącą rolę w zastosowaniach tyrystorów blokowanych ręcznie. Kolejny model to tyrystor triodowy wyłączany bramką, inaczej nazywany trigistorem. Ten rodzaj tyrystora to element o czterowarstwowej strukturze, podobnej do struktury zwykłego tyrystora. W naszej ofercie dostępne są również m.in.:

  • fototyrystory tetrodowe,
  • tyrystory triodowe dwukierunkowe, czyli inaczej mówiąc triaki, będące trójelektrodowym elementem półprzewodnikowym, włączanym za pomocą sygnału bramkowego,
  • diodowe tyrystory jednokierunkowe (dynistory),
  • i wiele innych rodzajów tyrystorów.

Czym tak właściwie są tyrystory?

Tyrystory to jedne z najczęściej stosowanych elementów półprzewodnikowych. Nazywane są również sterowanymi diodami półprzewodnikowymi. Jak wygląda sterowanie tyrystora i w jaki sposób działa ten niewielki element? Zewnętrzne napięcie przykładane między katodę i anodę polaryzuje poszczególne złącza w kierunkach przeciwnych. Jeżeli anoda posiada ujemny potencjał względem anody, to złącze spolaryzowane jest wstecznie. W obwodzie ustanowionym przez katodę i anodę płynie niewielki prąd wsteczny, o wielkości kilku mikroamperów. Istnieje możliwość, że tyrystory będą pracować tak, jak zwykła spolaryzowana wstecznie dioda. W tym celu należy zwiększać napięcie zewnętrzne, aż jego wartość sprawi, że nastąpi przebicie. Dzięki temu tyrystor będzie w stanie zwanym stanem wstecznym lub też stanem zaworowym.

Tyrystory można łączyć, powodując zmianę stanu pracy ze stanu blokowania do stanu przewodzenia, kiedy przekroczy się określone wartości napięcia i prądu anodowego. Funkcja konkretnego tyrystora zależy od jego rodzaju. Przykładowo, tyrystory dwukierunkowe wykorzystuje się do tego, żeby sterowanie regulacją mocy w układach prądu zmiennego było prostsze. Choć zdarza się również, że prąd stały, który także wymaga sterowników, sterowany jest za pomocą tyrystorów.

Tyrystory - bogata oferta urządzeń o różnorodnych parametrach

Dostępne w naszym sklepie tyrystory charakteryzują się różnorodnymi parametrami. Jednym z parametrów jest cieplność. Są to charakterystyczne wielkości wynikające z ograniczenia zakresu temperatur, w których mogą pracować te niewielkie urządzenia. Dodatkowo, tyrystor mocy, a dokładnie jej wydzielanie, sprawia, że element się nagrzewa, o czym również należy pamiętać. Istnieją również parametry dynamiczne, do których należą m.in. czas załączania, czas wyłączania, czy też krytyczna stromość, z jaką narasta napięcie blokowania. Części elektroniczne dostępne w naszym sklepie charakteryzują się wysoką jakością i różnorodnymi parametrami. Dzięki temu z łatwością można dobrać tyrystory do swoich potrzeb. Oferujemy tyrystory dedykowane do tworzenia różnych układów, w których może płynąć zarówno prąd stały, jak i prąd zmienny. W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii wyboru odpowiedniego urządzenia, zachęcamy do kontaktu.