Odbiorniki podczerwieni (wyszukane: 69)

  1  2  3 
Produkt Koszyk
Producent
Długość fali (nm)
Kąt świecenia
Odległość wykrywania
Częstotliwość fali
Prąd zasilania
Zakres napięcia zasilania
Temperatura pracy (zakres)
Montaż
TSOP6438TR Vishay Semiconductor Opto Division Rys.TSOP62.., TSOP64..
  VISHAY 100° 40m 38kHz 700uA 2,5V~5,5V -25°C ~ 85°C SMD
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
TSOP32236 Vishay Semiconductor Opto Division  
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
TSOP34436 Vishay Semiconductor Opto Division  
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
TSOP32238 Vishay Semiconductor Opto Division  
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
TSOP2240 Vishay Semiconductor Opto Division SENSOR REMOTE REC 40.0KHZ 45M
TSOP2240 Vishay Semiconductor Opto Division Rys.TSOP32xx
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
TSOP38236 Vishay Semiconductor Opto Division SENSOR REMOTE REC 36.0KHZ 45M Zamiennik za TSOP31236
TSOP38236 Vishay Semiconductor Opto Division Rys32.1a
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
TSOP31240 Vishay odbiornik IR; częstotliwość: 40kHz; moc: 10mW Zasilanie: 2.5 ~ 5.5V
TSOP31240 Vishay Rys.TSOP31240
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
TSOP32230 odbiornik IR; częstotliwość: 30kHz; moc: 30mW Zasilanie: -0.3 ~ 6.0 V
TSOP32230 Rys.TSOP32230
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
TSOP36436TT top view taped odbiornik IR 36.0kHz
TSOP36436TT top view taped Rys.TSOP36436
 
 
Pozycja dostępna na zamówienie
                 
  1  2  3 

Odbiorniki podczerwieni

W naszej szerokiej ofercie części elektronicznych znalazły się również odbiorniki podczerwieni. Sprawdź, do czego mogą Ci się przydać i co warto wiedzieć o tych elementach. Następnie zapraszamy do zapoznania się z kompletnym asortymentem.

Do czego służą odbiorniki podczerwieni?

Podczerwień to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego. Co istotne, jest ona niewidoczna dla oka za sprawą dużej długości fali. Promieniowanie to może pomóc w przesyłaniu sygnału. Od lat podczerwień wykorzystuje się do zdalnego sterowania sprzętem elektronicznym. Niemal każdy pilot działa poprzez wykorzystanie promieniowania elektromagnetycznego. Obecnie technologię tę wykorzystuje się też w automatyce i robotyce. Jak nietrudno się domyślić, odbiornik IR służy do odbioru sygnału, czyli promieniowania podczerwonego.

Jak jest zbudowany i jak działa odbiornik IR?

Dawniej promieniowanie elektromagnetyczne było odbierane przez fotodiody, co wymagało później przeprowadzenia skomplikowanego procesu obróbki sygnału. Dzisiaj elementy odpowiedzialne za odbiór sygnału zostały zamknięte w jednym urządzeniu, co usprawnia pracę sprzętu i sprawia, że może być on mniejszy. Mowa tutaj oczywiście o odbiornikach podczerwieni. Bezpośrednio za odbiór sygnału odpowiada dioda odbiorcza. Następnie sygnał jest przekazywany do układu scalonego, gdzie po przystosowaniu do możliwości procesora odbiornik podczerwieni wysyła do niego sygnał. Następnie dochodzi do wywołania pożądanej reakcji.

Dobór odpowiednich odbiorników – parametry

Poszczególne odbiorniki podczerwieni znacząco różnią się pod względem parametrów. Jednocześnie odbiornik IR musi być idealnie dopasowany pod tym względem do nadajnika. Nawet niewielkie różnice w zakresie długości fali uniemożliwiają sprawne działanie układu podczerwieni. Dlatego też zamienne stosowanie odbiorników zwykle okazuje się niemożliwe. Przykładowo dostępny w naszej ofercie model HFBR-2506AMZ marki Broadcom jako urządzenie odbierające falę o długości 650nm nie może być stosowane zamiennie z równie jakościowym modelem IS471FE Sharp, który odbiera falę 940 nm.

Odbiornik podczerwieni i pozostałe niezbędne elementy układu

Aby układ pracował prawidłowo, poza odbiornikami podczerwieni niezbędne są również nadajniki. Oczywiście także te elementy znajdziesz w naszej ofercie. Posiadamy też liczne fotodiody i fototranzystory, stanowiące alternatywę dla odbiorników, będących konstrukcjami scalonymi. Pełną ofertę elementów podczerwieni znajdziesz tutaj – https://www.micros.com.pl/optoelektronika/elementy-podczerwieni/.

Odbiorniki podczerwieni jako sprzęt optoelektroniczny

Na koniec warto wyjaśnić, do jakiej kategorii produktów należą odbiorniki podczerwieni. Otóż odbiornik IR to urządzenie optoelektroniczne. Pod pojęciem optoelektroniki rozumiemy dziedzinę nauki zajmującą się przetwarzaniem światła po wcześniejszym jego pozyskiwaniu  i gromadzeniu. Sprzęt optoelektroniczny służy też do przesyłania światła oraz prezentowania danych. W naszej ofercie, w kategorii optoelektronika, znajdziesz odbiorniki IR, ale także diody LED, panele dotykowe, wyświetlacze OLED, optotriaki, fotorezystory, sensory optyczne, światłowody i wiele więcej.